Εθελοντική Δράση στις Φυλακές Αγιάς Χανίων
![](https://nea-acropoli.gr/wp-content/uploads/2022/08/1654182673839-400x300.jpg)
Το παράρτημα Ρεθύμνου σε συνεργασία με το Δίκτυο Εθελοντών Ρεθύμνης ‘’Ρεθελοντώ’’ και τους πολίτες του Ρεθύμνου, καταφέραμε να συγκεντρώσουμε είδη πρώτης ανάγκης (είδη ρουχισμού, βιβλία, τηλεκάρτες κλπ) ώστε να βελτιώσουμε – στον βαθμό που μπορούμε – τη διαβίωση των τροφίμων των Κλειστών Φυλακών της Αγιάς. Ο Διευθυντής του Ιδρύματος κ. Γιώργος Κονταξάκης μας ευχαρίστησε προσωπικά για αυτήν την προσφορά.